Univerza v Ljubljani Univerza v Ljubljani Filozofska fakulteta Filozofska fakulteta
» Arhiv

Obvestila - September

27.9.2013

URADNE URE TAJNIŠTVA, OKTOBER 2013

1. TEDENTOREK, 1. 10. 201311.00–13.00
 ČETRTEK, 3. 10. 201311.00–13.00
2. TEDENPONEDELJEK, 7. 10. 201311.00–13.00
 SREDA, 9. 10. 201311.00–15.00
 PETEK, 11. 10. 201311.00–13.00
 
3. TEDENTOREK, 15. 10. 201311.00–13.00
 ČETRTEK, 17. 10. 201311.00–13.00
4. TEDENPONEDELJEK, 21. 10. 201311.00–13.00
 SREDA, 23. 10. 201311.00–15.00
 PETEK, 25. 10. 201311.00–13.00

27.9.2013

Zagovor diplomske naloge Ane Blatnik


V ponedeljek, 30. septembra 2013, ob 9.00 v predavalnici P1,
bo imela Ana Blatnik zagovor diplomskega dela z naslovom
Urbex: Oris prakse urbanega raziskovanja.

Mentor: red. prof. dr. Božidar Jezernik

27.9.2013

POZDRAV BRUCEM
Spoštovane študentke, spoštovani študenti, spoštovane sodelavke in sodelavci na Univerzi v Ljubljani

 

 

 

Ob začetku novega študijskega leta 2013/2014 vas prisrčno vabiva, da se nam pridružite na prireditvi POZDRAV BRUCEM 2013, ki se bo v ponedeljek, 30. septembra 2013 pričela že ob  10.00 na Kongresnem trgu s predstavitvijo vseh članic Univerze v Ljubljani.

 

 

Najpomembnejši dogodek tega dne pa bo ob 13. uri, ko se bo  pričela svečana predaja rektorskih insignij novemu rektorju. Sledila bo predstavitev dekanov vseh 26 članic Univerze v Ljubljani in nagovori.  

 

 

Še enkrat, prisrčno vabljeni kot člani družine študentov, učiteljev in vseh zaposlenih na Univerzi v Ljubljani.

 

 

 

Prof. dr. Ivan Svetlik                                                                                 

novi rektor 

Prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik

 

rektor

 

 

27.9.2013

Praksa
OPRAVLJANJE PRAKSE V MUZEJU NA PROSTEM

 

Dežela kozolcev Šentrupert, d.o.o.

 

Študentke in študente vabimo v muzej na prostem Dežela kozolcev Šentrupert, d.o.o. k opravljanju študentske prakse.

 

Več o muzeju: www.dezelakozolcev.si

 

Za vse informacije: info@dezelakozolcev.si, 041 890 909

 

27.9.2013

URADNE URE TAJNIŠTVA, OKTOBER 2013

DANURA
1. TEDENPONEDELJEK, 30.09.201311.00–13.00
 SREDA, 2.10.201311.00–15.00
 PETEK, 4.10.201311.00–13.00
2. TEDENTOREK, 8. 10. 201311.00–13.00
 ČETRTEK, 10. 10. 201311.00–13.00
3. TEDENPONEDELJEK, 14. 10. 201311.00–13.00
 SREDA, 16. 10. 201311.00–15.00
 PETEK, 18. 10. 201311.00–13.00
4. TEDENTOREK, 22. 10. 201311.00–13.00
 ČETRTEK, 24. 10. 201311.00–13.00

25.9.2013

Študentski pevski zboz Filozofske fakultete
Vabimo študente z  veseljem do petja, da se nam pridružijo
 v Študentskem pevskem zboru Filozofske fakultete.

 

Zborovodkinja:   dr. Tjaša Ribizel
Avdicija:   torek, 8. oktober 2013, ob 18h v knjižnici Oddelka za muzikologijo  (5. nadstropje), avdicija je namenjena samo novim pevcem in pevkam
Prva pevska vaja:   torek, 8. oktober 2013, ob 20h (oziroma po končani avdiciji) v predavalnici 535b (predavalnica Oddelka za muzikologijo)
Redni termin pevskih vaj:    torek ob 19:30 v predavalnici 535b (predavalnica Oddelka za muzikologijo)
Več informacij o zboru:    na facebook strani Študentski pevski zbor Filozofske fakultete ali v arhivu dogodkov na spletnih straneh Filozofske fakultete.

 

24.9.2013

POSVET NA TEMO OBLAČILNE DEDIŠČINE IZ SREDINE 19. STOLETJA NA ŠKOFJELOŠKEM

Spoštovani!

V okviru LEADER projekta »Bogastvo babičine skrinje« vas vabimo na
POSVET NA TEMO OBLAČILNE DEDIŠČINE IZ SREDINE 19. STOLETJA NA ŠKOFJELOŠKEM,
ki bo potekal v petek, 4. oktobra, ob 18. uri v Sokolskem domu (velika dvorana), Mestni trg 17, Škofja Loka.
Na posvetu bodo sodelovali: dr. Bojan Knific, Primož Štajnar, Alenka Pakiž in Andreja Stržinar.

Hkrati pa vas vabimo tudi na odprtje razstave Andreje Stržinar, šivilje oblačil različnih stilnih obdobij in

slovenske oblačilne dediščine,
ki bo v petek, 27. septembra 2013, ob 18. uri v Rokodelskem centru DUO, Mestni trg 34, Škofja Loka.
Razstava bo na ogled od 27. septembra do 26. oktobra 2013 in je del spremljevalnih dogodkov posveta.

Vabili na dogodka sta v prilogi.

Vljudno vabljeni!

24.9.2013

doc. dr. Uršula Lipovec Čebron

doc. dr. Uršula Lipovec Čebron bo imela govorilne ure

v petek, 27. 9. 2013, od 10.30 do 12h.

 

23.9.2013

Pedagoški drugostopenjski študijski programi
PEDAGOŠKI DRUGOSTOPENJSKI ŠTUDIJSKI PROGRAMI 2013/14
OBVESTILO ZA ŠTUDENTE - ZAČETEK PREDAVANJ V ZIMSKEM SEMESTRU
SKUPNI PEDAGOŠKI PREDMETI

PREDMET

 

DATUM
ČAS
UČILNICA
Pedagogika
Sreda, 2. 10. 2013
8:00-9:35

34
Psihologija za učitelje
Sreda, 2. 10. 2013
13:00-14:35


15
Didaktika
Sreda, 2. 10. 2013
16:20-17:55
34

 

IZBIRNI PEDAGOŠKI PREDMETI
PREDMET

 

DATUM
ČAS
UČILNICA
Grška etika
Sreda, 2. 10. 2013
 
11.20-13.00
426
Poučevanje in učenje slovnice (tuji jeziki)
Sreda, 2. 10. 2013
13.00-14.35
410
Logika in argumentacija
Torek, 8. 10. 2013
14.40-16.20
18
Igra kot didaktično sredstvo
Četrtek, 10. 10. 2013
18.00-19.35
Didaktična

19.9.2013

GOVORILNE URE V SEPTEMBRU PRI MIRJAM MENCEJ
ZADNJE GOVORILNE URE V SEPTEMBRU PRI MIRJAM MENCEJ BODO POTEKALE V PONEDELJEK, 23. 9. 2013 OB 8.45-9.45.

 

OKTOBRA BODO GOVORILNE URE POTEKALE PO URNIKU (SREDA OB 13.00).

 

16.9.2013

Odprtost tajništva

Obveščam vas, da bo tajništvo oddelka odprto v naslednjih terminih:
- v torek, 17.9.2013, od 11.00-13.00
- v četrtek, 19.9.2013, od 11.00-13.00
- v ponedeljek, 23.9.2013, od 11.00-13.00
- v sredo, 25.9.2013, od  11.00-15.00
- v petek, 27.9.2013, od 11.00-13.00
- v torek, 1.10.2013, od 11.00-13.00
- v četrtek, 3.10.2013, od 11.00-13.00

Nadomeščala me bo kolegica asist. dr. Tjaša Ribizel.

Mojca Bele 

16.9.2013

Govorilne ure pri doc. dr. Uršuli Lipovec Čebron
Doc. dr. Uršula Lipovec Čebron obvešča študente, da bo imela govorilne ure v sredo, 18. 9., od 11.30 do 13.00.

16.9.2013

Govorilne ure pri doc. dr. Petru Simoniču
Govorilne ure dr. Petra Simoniča bodo v sredo, 18. septembra in 25. septembra 2013, izjemoma od 16. do 18. ure.

16.9.2013

Odpoved govorilnih ur pri red. prof. dr. Bojanu Baskarju
Red. prof. dr. Bojan Baskar obvešča študente, da v torek 17.9.2013 zaradi bolezni odpadejo njegove govorilne ure.

14.9.2013

Odprtost tajništva

Obveščam vas, da bo v ponedeljek 16.9.2013 tajništvo oddelka zaprto.
O nadaljnji odprtosti vas obvestim v ponedeljek.

Mojca Bele

10.9.2013

Zagovori seminarskih in diplomskih nalog, 13.9.2013

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Filozofske fakultete v Ljubljani
Vas vljudno vabi
na zagovore seminarskih in diplomskih nalog,
ki bodo potekali v petek 13.9.2013.


Predavalnica P1 (Zavetiška 5)

8.30
Tjaša Kunst: Nakupovalni center – kraj družabnosti
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

9.30
Katja Jezeršek: Rezijani in etnična identiteta: Analiza diskurza o etnični identiteti v Reziji in vloga rezijanščine pri ohranjanju le-te
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

10.30
Katja Cof: Prostovoljstvo v Afriki: primer prostovoljnega dela v Ugandi
mentorica: doc.dr. Mateja Habinc
somentorica: asist. dr. Sarah Lunaček

11.30
Petra Šinkovec: Dan mladosti - dan spominov
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

12.30
Maja Strehar: Mestna četrt Magdalena v Mariboru kot lokalna skupnost
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc


Predavalnica P2 (Zavetiška 5)

9.00
Katja Smolar: Identifikacija prebivalstva Slovenj Gradca: med koroško in štajersko identiteto
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič

10.00
Mojca Teržan: Rekonstrukcija uničenega: potem skozi prakse ljubiteljskega zbiranja črne plastike
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič


Predavalnica P3 (Zavetiška5)

9.00
Ana Živanović: Družine izbrisanih: med solidarnostjo in alienacijo
Mentorica: doc. dr. Uršula Lipovec Čebron

10.00
Tajda Blazinšek:  Vpliv mobilnosti na percepcijo doma med Albanci v Krškem
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

11.00
Lilijana Geček: Grafično oblikovanje v Sloveniji
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič

12.00
Blaž Bajić: Fitnes: od nadzora do upora
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič


Predavalnica P4 (Zavetiška 5)

8.00
Katja Resnik: Promocija kulturne dediščine na primeru znamke Srce Slovenije v občini Litija
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

8.45
Ana Kaker: Razvoj turizma v Zgornji Savinjski dolini: Luče in Solčava
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

9.30
Dujmič Aljoša: Otroško delo
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

10.30
Daša Ozimek: Društvena zaščita konj: Primerjava praks v Sloveniji in Italiji
Mentor: doc. dr. Peter Simonič
Somentorica: doc. dr. Uršula Lipovec Čebron

11.30
Vilja Lukan: ´Postavitev jezu mi je zrušila življenje´: Državni posegi v porečju Nila, nasilne preselitve Nubijcev ter njihovo življenje pred in po postavitvi Asuanskega jezu
Mentor: red. prof. dr. Bojan Baskar
Somentorica: dr. Sarah Lunaček Brumen

12.30
Žan Cimerman: Festival stare glasbe Seviqc Brežice: med lokalnim in globalnim (seminar II)
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

13.30
Beja Protner:  Individualni in kolektivni spomin ter etnična identiteta kurdskih študentov v Istanbulu (seminar II)
Mentor: doc. dr. Jaka Repič


Kabinet 304

9.00
Zlatko Djogič: Niti preteklosti - osnova prihodnosti: možnosti za razvoj tkalstva v Sloveniji
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

10.00
Tadej Murkovič: »Vedra«. Prežitek nekdanjega vaškega običajnega prava ali zgolj karnevalsko veseljačenje
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

11.00
Mojca Kvar: Vaški grbi v občinah Sveti Jurij ob Ščavnici in Križevci
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

10.9.2013

Zagovori seminarskih in diplomskih nalog, 13.9.2013

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Filozofske fakultete v Ljubljani
Vas vljudno vabi
na zagovore seminarskih in diplomskih nalog,
ki bodo potekali v petek 13.9.2013.


Predavalnica P1 (Zavetiška 5)

8.30
Tjaša Kunst: Nakupovalni center – kraj družabnosti
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

9.30
Katja Jezeršek: Rezijani in etnična identiteta: Analiza diskurza o etnični identiteti v Reziji in vloga rezijanščine pri ohranjanju le-te
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

10.30
Katja Cof: Prostovoljstvo v Afriki: primer prostovoljnega dela v Ugandi
mentorica: doc.dr. Mateja Habinc
somentorica: asist. dr. Sarah Lunaček

11.30
Petra Šinkovec: Dan mladosti - dan spominov
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

12.30
Maja Strehar: Mestna četrt Magdalena v Mariboru kot lokalna skupnost
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc


Predavalnica P2 (Zavetiška 5)

9.00
Katja Smolar: Identifikacija prebivalstva Slovenj Gradca: med koroško in štajersko identiteto
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič

10.00
Mojca Teržan: Rekonstrukcija uničenega: potem skozi prakse ljubiteljskega zbiranja črne plastike
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič


Predavalnica P3 (Zavetiška5)

9.00
Ana Živanović: Družine izbrisanih: med solidarnostjo in alienacijo
Mentorica: doc. dr. Uršula Lipovec Čebron

10.00
Tajda Blazinšek:  Vpliv mobilnosti na percepcijo doma med Albanci v Krškem
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

11.00
Lilijana Geček: Grafično oblikovanje v Sloveniji
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič

12.00
Blaž Bajić: Fitnes: od nadzora do upora
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič


Predavalnica P4 (Zavetiška 5)

8.00
Katja Resnik: Promocija kulturne dediščine na primeru znamke Srce Slovenije v občini Litija
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

8.45
Ana Kaker: Razvoj turizma v Zgornji Savinjski dolini: Luče in Solčava
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

9.30
Dujmič Aljoša: Otroško delo
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

10.30
Daša Ozimek: Društvena zaščita konj: Primerjava praks v Sloveniji in Italiji
Mentor: doc. dr. Peter Simonič
Somentorica: doc. dr. Uršula Lipovec Čebron

11.30
Vilja Lukan: ´Postavitev jezu mi je zrušila življenje´: Državni posegi v porečju Nila, nasilne preselitve Nubijcev ter njihovo življenje pred in po postavitvi Asuanskega jezu
Mentor: red. prof. dr. Bojan Baskar
Somentorica: dr. Sarah Lunaček Brumen

12.30
Žan Cimerman: Festival stare glasbe Seviqc Brežice: med lokalnim in globalnim (seminar II)
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

13.30
Beja Protner:  Individualni in kolektivni spomin ter etnična identiteta kurdskih študentov v Istanbulu (seminar II)
Mentor: doc. dr. Jaka Repič


Kabinet 304

9.00
Zlatko Djogič: Niti preteklosti - osnova prihodnosti: možnosti za razvoj tkalstva v Sloveniji
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

10.00
Tadej Murkovič: »Vedra«. Prežitek nekdanjega vaškega običajnega prava ali zgolj karnevalsko veseljačenje
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

10.9.2013

Zagovori seminarskih in diplomskih nalog, 13.9.2013

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Filozofske fakultete v Ljubljani
Vas vljudno vabi
na zagovore seminarskih in diplomskih nalog,
ki bodo potekali v petek 13.9.2013.


Predavalnica P1 (Zavetiška 5)

8.30
Tjaša Kunst: Nakupovalni center – kraj družabnosti
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

9.30
Katja Jezeršek: Rezijani in etnična identiteta: Analiza diskurza o etnični identiteti v Reziji in vloga rezijanščine pri ohranjanju le-te
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

10.30
Katja Cof: Prostovoljstvo v Afriki: primer prostovoljnega dela v Ugandi
mentorica: doc.dr. Mateja Habinc
somentorica: asist. dr. Sarah Lunaček

11.30
Petra Šinkovec: Dan mladosti - dan spominov
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc

12.30
Maja Strehar: Mestna četrt Magdalena v Mariboru kot lokalna skupnost
mentorica: doc. dr. Mateja Habinc


Predavalnica P2 (Zavetiška 5)

9.00
Katja Smolar: Identifikacija prebivalstva Slovenj Gradca: med koroško in štajersko identiteto
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič

10.00
Mojca Teržan: Rekonstrukcija uničenega: potem skozi prakse ljubiteljskega zbiranja črne plastike
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič


Predavalnica P3 (Zavetiška5)

9.00
Ana Živanović: Družine izbrisanih: med solidarnostjo in alienacijo
Mentorica: doc. dr. Uršula Lipovec Čebron

10.00
Tajda Blazinšek:  Vpliv mobilnosti na percepcijo doma med Albanci v Krškem
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

11.00
Lilijana Geček: Grafično oblikovanje v Sloveniji
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič

12.00
Blaž Bajić: Fitnes: od nadzora do upora
Mentor: red. prof. dr. Rajko Muršič


Predavalnica P4 (Zavetiška 5)

8.00
Katja Resnik: Promocija kulturne dediščine na primeru znamke Srce Slovenije v občini Litija
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

8.45
Ana Kaker: Razvoj turizma v Zgornji Savinjski dolini: Luče in Solčava
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

9.30
Dujmič Aljoša: Otroško delo
Mentor: doc. dr. Jože Hudales

11.30
Vilja Lukan: ´Postavitev jezu mi je zrušila življenje´: Državni posegi v porečju Nila, nasilne preselitve Nubijcev ter njihovo življenje pred in po postavitvi Asuanskega jezu
Mentor: red. prof. dr. Bojan Baskar
Somentorica: dr. Sarah Lunaček Brumen

12.30
Žan Cimerman: Festival stare glasbe Seviqc Brežice: med lokalnim in globalnim (seminar II)
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

13.30
Beja Protner:  Individualni in kolektivni spomin ter etnična identiteta kurdskih študentov v Istanbulu (seminar II)
Mentor: doc. dr. Jaka Repič


Kabinet 304

9.00
Zlatko Djogič: Niti preteklosti - osnova prihodnosti: možnosti za razvoj tkalstva v Sloveniji
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

10.00
Tadej Murkovič: »Vedra«. Prežitek nekdanjega vaškega običajnega prava ali zgolj karnevalsko veseljačenje
Mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

10.9.2013

Zagovori diplomskih nalog

V torek, 17. septembra 2013 bodo v okviru Seminarja iz Teorij kulture, načinov življenja in identitet ob 15.30 v

predavalnici P3 zagovarjale diplomske naloge kolegice

 

Laura Korčulanin:

Javni prostor kot narativni prostor - privatizacija javnih prostorov in primanjkljaj javnih stranišč: alternativna rešitev s projektom Give a Shit v Lizboni,

 

Klara Debeljak:

Hiša povezanih generacij: Antropološki pogled na vzpostavljanje medgeneracijskih prostorov v okviru nevladnih organizacij

in

Jerca Miklič:

Vrhunski ženski alpinizem


Vabljene in vabljeni!

10.9.2013

ISEKA ne dela

Obveščamo vas, da sistem Iseka danes 10. septembra in verjetno tudi še jutri ne bo deloval, zaradi preverjanja akumulatorja na UPS aparatu.

Hvala za razumevanje.

8.9.2013

Projekt Living Landscape: Izobraževalni sistem za kraški suhi zid

V veliko veselje mi je, da Vas lahko povabim na delavnico snovanja izobraževalnega programa za kraški suhi zid v začetku oktobra 2013.
Park Škocjanske jame, Slovenija je partner na mednarodnem projektu Living Landscape v sklopu katerega je koordinator in izvajalec aktivnosti Vzpostavitev izobraževalnega sistema za kraški suhi zid. V okviru slednje, pripravljamo delavnico na katero vabimo širšo strokovno javnost z željo, da bi program pripravljen s skupnimi močmi vseh zainteresiranih imel širši konsenz znotraj stroke, pristojnih, tako ali drugače v delo in življenje s suhimi zidovi posredno in neposredno vključenih institucij ter poznavalcev »suhozidarjev«.

Več smo napisali v vabilu, ki ga prilagamo.

8.9.2013

Govorilne ure pri doc. dr. Uršuli Lipovec Čebron
Doc. dr. Uršula Lipovec Čebron bo imela govorilne ure v torek, 10. 9., ob 11.00 do 12.30.

4.9.2013

Evidentiranje materialne dediščine v Petkovi hiši

Od 26. do 29. septembra 2013 bo v Ljubnem pri Savinji potekala študentska delavnica Evidentiranje materialne dediščine za ureditev muzejske zbirke v Petkovi hiši. Delavnico bo strokovno vodil izr. prof. dr. Vito Hazler; za hrano in spanje bo v celoti poskrbljeno s strani Občine in lastnika.
Vse zainteresirane in resne kandidate vabimo k sodelovanju. Prostih je še nekaj mest. Vaše prijave sprejemamo do petka, 6. septembra 2013, na ana.beno@ff.uni-lj.si
Pred samo delavnico bomo izvedli krajši sestanek vseh udeležencev, na katerem boste dobili še vse dodatne informacije.

Študenti boste lahko delavnico uveljavili tudi kot študentsko prakso; sicer pa nobena izkušnja ni nikoli odveč.
Vabljeni, da aktivno zaključite počitnice in s svežo izkušnjo zajadrate v novo študijsko leto.

1.10.2012

GOVORILNE URE PEDAGOŠKIH SODELAVCEV V ŠTUDIJSKEM LETU 2012/2013

Govorilne ure so edini možni uradni način komunikacije. Elektronska pošta je v uporabi le pri tistih izvajalcih, ki to želijo. (sklep seje sveta oddelka, 12.5.2009)

Individualne konzultacije - doktorski študij; izredni študij in tuji študenti
Na individualne konzultacije se morajo študentke in študenti predhodno najaviti.

Tekoče odpovedi in spremembe govorilnih ur so objavljene na povezavi obvestila.

Red. prof. dr. Bojan Baskar
Dodiplomski študij:
torek, 11.00-12.00
Magistrski študij: torek, 11.00-12.00
Kreol: torek, 13.00 – obvezna najava
Doktorski študij: torek, 12.00 – obvezna najava

Asist. mag. Eva Batista
Magistrski študij:
po predhodnem dogovoru na el. naslov: eva.batista@ff.uni-lj.si
Kreol: po predhodnem dogovoru na el. naslov: eva.batista@ff.uni-lj.si

Od 17. junija do 28. junija sem zaradi dopusta odsotna.
Naslednje govorilne ure bodo v sredo 3.julija ob 10h.

Asist. Ana Beno
po predhodnem dogovoru na el. naslov: ana.beno@ff.uni-lj.si

Doc. dr. Mateja Habinc
Dodiplomski študij:
ponedeljek, 11.30 - 12.30 
Magistrski študij: ponedeljek, 11.30 - 12.30 
Doktorski študij: ponedeljek, 11.30 - 12.30 

6. 9. 2013 ob 12.00
9. 9. 2013 ob 8.00
16. 9. 2013 ob 11.30
23. 9. 2013 ob 11.30
30. 9. 2013 ob 11.30

Govorilne ure v ponedeljek 26.8.2013 odpadejo. Nadomestni termin bo objavljen naknadno.

Izr. prof. dr. Vito Hazler
Dodiplomski študij:
sreda, 9.40 – 11.30
Magistrski študij: sreda, 9.40 – 11.30
Predstojniške ure: sreda, 13.00 - 14.00 - obvezna najava
Kreol: četrtek, 11.20 (prvi semester), četrtek, 9.40 (drugi semester) – obvezna najava
Doktorski študij: četrtek 11.20 (prvi semester), četrtek 9.40 (drugi semester) – obvezna najava

Doc. dr. Jože Hudales
Dodiplomski študij:
ponedeljek, 14.00 - 15.30
Magistrski študij: ponedeljek, 14.00 – 15.30
Kreol: ponedeljek, 15.30 – 16.30 – obvezna najava
Doktorski študij: ponedeljek, 15.30 – 16.30 – obvezna najava
Erasmus: ponedeljek, 13.00

Doc dr. Jože Hudales sporoča, da bo imel v juniju in juliju govorilne ure še ob naslednjih terminih:
v petek 21.6. 2013 ob 10.00, v sredo 26.6. od 14.00 – 15.30 in v četrtek 4.7. od 8.00 do 9.30. Govorilne ure v drugi polovici avgusta (po kolektivnem dopust) bodo spet ob ponedeljkih od 13.00 do 15.30.


Red. prof. dr. Božidar Jezernik
Dodiplomski študij:
četrtek, 9.00 - 10.00
Magistrski študij: četrtek, 9.00 – 10.00
Doktorski študij: četrtek, 10.00 – obvezna najava

Asist. dr. Boštjan Kravanja
Dodiplomski študij:
sreda, 14.30 - 16.00
Magistrski študij: sreda, 14.30 - 16.00
Kreol: sreda, 13.30 - 14.30 – po predhodnem dogovoru (bostjan.kravanja@guest.arnes.si)

V času od 26. 6. do 1. 10. 2013 obvezna predhodno najava na govorilne ure preko: bostjan.kravanja@guest.arnes.si. V času kolektivnega dopusta govorilne ure odpadejo.

Asist. Ambrož Kvartič
Dodiplomski študij:
po predhodnem dogovoru na el. naslov: ambroz.kvartic@ff.uni-lj.si (samo v prvem semestru)

Doc. dr. Uršula Lipovec Čebron
Dodiplomski študij:
sreda, 11.30 - 13.00
Magistrski študij: sreda, 11.30 - 13.00
Kreol: sreda, 13.00 – 14.30 – obvezna najava
Doktorski študij: sreda, 13.00 – 14.30 – obvezna najava
Izredni študij: sreda, 13.00 – 14.30 – obvezna najava
 

Asist. dr. Sarah Lunaček Brumen
na porodniškem dopustu

Red. prof. dr. Mirjam Mencej
Dodiplomski študij:
torek, 9.00
Magistrski študij: torek, 9.00
Kreol: sreda, 14.45 – obvezna najava
Doktorski študij: sreda, 14.45 – obvezna najava
Izredni študij: sreda, 14.45 – obvezna najava

V juniju in juliju bodo govorilne ure potekale po urniku (torek 9.00-10.00). Do sprememb bo prišlo le v naslednjih terminih:
18. 6. bodo govorilne ure zaradi seje sveta Oddelka prestavljene na 8.00;
25. 6. zaradi praznika in celotedenske udeležbe na kongresu v tujini govorilne ure odpadejo;
Namesto 2. 7. bodo govorilne ure potekale v ponedeljek, 1. 7.,  ob 8.00.

Zadnje govorilne ure v juliju, pred kolektivnim dopustom, bodo potekale 23.7. 2013. O eventualnih spremembah govorilnih ur v avgustu in septembru boste pravocasno obveščeni. Prosim, bodite pozorni tudi na eventualna sprotna obvestila o spremembah terminov ali ur govorilnih ur.

Red. prof. dr. Rajko Muršič
torek, 18.00 in sreda, 9.30 - 10.30
Individualne konzultacije (obvezna najava)
Doktorski študij:
vsak drugi torek v mesecu od 19.00-20.00.
Kreol in magistrski študij: vsak tretji torek v mesecu od 19.00-20.00.
Dodiplomski in izredni študij: vsak zadnji torek v mesecu od 19.00-20.00

Zaradi udeležbe na mednarodnih konferencah in letnega dopusta prof. Muršič ne bo imel govorilnih ur v času od 25. junija do 27. avgusta, razen 9. in 10. julija, ko bo na voljo za vse nujne zadeve. Od časa do časa bo odgovarjal tudi na elektronsko pošto.

Doc. dr. Jaka Repič
Dodiplomski študij:
sreda, 9.00-10.30
Magistrski študij: sreda, 9.00-10.30
Kreol: sreda, 10.30 – obvezna najava
Doktorski študij: sreda, 10.30 – obvezna najava
Izredni študij: sreda, 10.30 – obvezna najava

- zaradi dopusta odpadejo govorilne ure v sredo 19. 6. 2013
- teden kasneje, 26. 6., potekajo po urniku
- 3. 7. in 10. 7.: odpadejo zaradi udeležbe na konferenci in terenskega dela
- 17. in 24. 7.: le ob predhodnem dogovoru po e-pošti
- 21. 8.: odpadejo zaradi udeležbe na konferenci
- 28. 8.: le ob predhodnem dogovoru po e-pošti
Prosim, upoštevajte, da bodo v neodpovedanih terminih v juliju in avgustu govorilne ure potekale le ob predhodnem dogovoru po elektronski pošti.

Doc. dr. Peter Simonič
Prvi semester
Dodiplomski študij:
sreda, 11.30 - 13.00
Magistrski študij: sreda, 11.30 – 13.00
Kreol: sreda, 13.00 - 14.00

Drugi semester
Dodiplomski študij:
ponedeljek, 13.00 - 14.30
Magistrski študij: ponedeljek, 13.00 - 14.30
Kreol: ponedeljek, 18.00 – 19.00

V poletnih mesecih (junij - september) bodo govorilne ure ob sredah od 12. do 13.30 ure.

Sara Špelec
Dodiplomski študij:
sreda, 14.45 - 16.00
Izredni študij: sreda, 14.00 - 14.45

V poletnih mesecih obvezna najava na: sara.spelec@ff.uni-lj.si.

asist. Barbara Turk Niskač
Dodiplomski študij:
po predhodnem dogovoru na el. naslov: barbara.turkniskac@ff.uni-lj.si  (v drugem semestru)

____________________________________________________

doc. dr. Dan Podjed
Prvi semester
Kreol:
petek, 12.00 – 13.00

Drugi semester
po predhodnem dogovoru na el. naslov: dan.podjed@ff.uni-lj.si 

Lektorica Kaja Katarina Brecelj
Dodiplomski študij:
torek, 11.20 in četrtek, 12.50

7.6. ob 12.50
10.6. ob 13.00
21.6. ob 12.50
24.6. ob 13.00
30.8. ob 12.50
3.9. ob 13.00
13.9. ob 12.50
16. 9. ob 13.00

Lektorica Christiane Leskovec Redek
Prvi semester
Dodiplomski študij:
torek, 10.30 - 12.00, FF, 118

Lektorica Saša Podgoršek
Dodiplomski študij:
torek, 8.45 - 9.30 (na EIKA) – obvezna najava, torek, 13.50 - 14.40 (na FF)

V poletnih mesecih: ob torkih od 13h do 15h na FF (Aškerčeva 2), samo po predhodni najavi.

Asist. dr. Tadeja Primožič
po predhodnem dogovoru na el. naslov: tadeja.primozic@guest.arnes.si

Doc. dr. Karmen Šterk
po predhodnem dogovoru na el. naslov: karmen.sterk@fdv.uni-lj.si

Izr. prof. dr. Marko Terseglav
Dodiplomski študij:
ponedeljek, 17.00 – obvezna najava


Datum zadnje spremembe: 18.10.2012
Ureja: Mojca Bele

23.8.2013

Govorilne ure pri doc. dr. Mateji Habinc

6. 9. 2013 ob 12.00
9. 9. 2013 ob 8.00
16. 9. 2013 ob 11.30
23. 9. 2013 ob 11.30
30. 9. 2013 ob 11.30

Govorilne ure v ponedeljek 26.8.2013 odpadejo. Nadomestni termin bo objavljen naknadno.

9.8.2013

Govorilne ure pri prof. Mencej v avgustu in septembru

GOVORILNE URE PRI MIRJAM MENCEJ V AVGUSTU IN SEPTEMBRU:

19. avgust ob 9.00
30. avgust ob 9.00
6. september ob 9.00
13. september ob 9.00
16. september ob 9.00

3.9.2013

Govorilne ure pri doc. dr. Lipovec Čebron
Doc. dr. Uršula Lipovec Čebron bo imela govorilne ure v četrtek, 5. 9. 2013, od 9.30 do 11.00.

3.9.2013

Prestavljena ura izpita Zgodovina slovenske etnologije in kul. antrop.
Doc. dr. Jože Hudales sporoča, da se bo zaradi službenih obveznosti izpit pri predmetu Zgodovina slovenske etnologije in kulturne antropologije v četrtek 5.9. 2013 namesto ob 8.00 začel lahko šele ob 10.00 in bo izveden pisno.

3.9.2013

Zagovor magistrske naloge

ZAGOVOR MAGISTRSKE NALOGE

V ponedeljek, 9. septembra 2013, ob 9.00 bo
 v predavalnici P3
zagovarjala magistrsko nalogo

 


Marjana Strmčnik:


"Drugi"


Vabljene in vabljeni!

3.9.2013

Zagovori diplomskih del, 6. 9. 2013

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Filozofske fakultete v Ljubljani
Vas vljudno vabi
na zagovore diplomskih nalog,
ki bodo potekali v petek 6.9.2013.

 

Predavalnica P3 (Zavetiška 5)

11.30
Andreja Mihelič: Zaprto območje Kočevskega. Gospodarsko, kulturno in versko življenje Kočevske Reke
mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler
 
13.00
Primož Primc: Krst? To pa mora biti. Analiza krsta v župniji Toplice po 2. svetovni vojni
mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

14.00
Špela Noč: Izginule in ohranjene identitete knežjega mesta Celje
mentor: izr. prof. dr. Vito Hazler

Predavalnica P4 (Zavetiška5)

10.00
Sara Jager: Maorsko zdravilstvo med tradicijo in sodobnimi praksami
Mentor: doc. dr. Jaka Repič

11.00
Sebastjan Dovč: Povesti o Kekcu: Folkloristična analiza
mentorica: red. prof. dr. Mirjam Mencej

3.9.2013

Zagovor diplomske naloge

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Filozofske fakultete v Ljubljani
Vas vljudno vabi
na zagovor diplomske naloge,
ki bo potekala v četrtek 5.9.2013.

 

Predavalnica P4 (Zavetiška 5)
10.00
Petra Grom: Od verige do oblekice, od lovca do terapevta: Antropološki vpogled v razvoj odnosa med človekom in psom

od prazgodovine do danes
Mentor: izr.prof. dr. Vito Hazler

3.9.2013

-nov zapis-

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Filozofske fakultete v Ljubljani
Vas vljudno vabi
na zagovor diplomske naloge,
ki bo potekala v četrtek 5.9.2013.

 

Predavalnica P4 (Zavetiška 5)
10.00
Petra Grom: Od verige do oblekice, od lovca do terapevta: Antropološki vpogled v razvoj odnosa med človekom in psom

od prazgodovine do danes
Mentor: izr.prof. dr. Vito Hazler

2.9.2013

Odprtost tajništva

Obveščam vas, da bo v naslednjih 14 dneh tajništvo oddelka odprto v naslednjih terminih:

- Torek, 3.9.2013 (od 11.00 do 13.00)
- Četrtek, 5.9.2013 (od 11.00 do 13.00)
- Ponedeljek, 9.9.2013 (od 11.00 do 13.00)
- Sreda, 11.9.2013 (od 11.00 do 15.00)
- Petek, 13.9.2013 (od 11.00 do 13.00)

Nadomeščala me bo kolegica asist. dr. Tjaša Ribizel.

Mojca Bele  

1.9.2013

Odpoved govorilnih ur pri red. prof. dr. Jezerniku
Red. prof. dr. Božidar Jezernik obvešča študente, da v četrtek 5.9.2013 odpadejo njegove govorilne ure.

 

Nova oddelčna spletna stran


Obveščamo vas, da se selimo na novo oddelčno spletno stran. Dostopni sm... več »

Predstavitveni film Oddelka o etnologiji, antropologiji, folkloristiki


Predstavitveni film o etnologiji, antropologiji in folkloristiki avtoric... več »

Klub diplomantov etnologije


Na povezavi http://etnologija.etnoinfolab.org/
sl/informacija.asp?id_meta... več »

Vsa obvestila

ISEKA Informacijski sistem etnologije in kulturne antropologije

 

 


E-učilnice OEKA

 

 

Vabimo vse sedanje in bivše študente, da se pridružijo skupini EIKA na Facebooku.

 

 

Blog Angažirana etnografija

http://angart-etnograf.blogspot.com/

Copyright © 2019 Univerza v Ljubljani, Filozofska Fakulteta, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Politika zasebnosti in piškotki